Koncertai
KONCERTŲ ARCHYVAS

DMITRI HVOROSTOVSKY ir KAUNO MIESTO SIMFONINIS ORKESTRAS

Data: 2014-01-11
Vieta: Siemens Arena, Vilnius

Sausio 11 d. „Siemens“ arenoje vilniečiai pagaliau sulauks charizmatiško operos grando Dmitri Hvorostovsky koncerto. Pastaruosius du kartus vienu gražiausių baritonu pasaulyje tituluojamas D.Hvorostovsky vis aplenkdavo Vilnių ir pasirodydavo laikinojoje sostinėje. Praėjusių metų rudenį jis koncertavo pilnutėlėje „Žalgirio“ arenoje, o š.m. rugpjūtį kartu su Metropolitan operos žvaigždėmis - Pažaislio vienuolyno ansamblyje. Abu koncertai sulaukė išskirtinio muzikos gurmanų dėmesio, todėl po ilgos pertraukos D.Hvorostovsky pagaliau pasirodys ir Vilniuje,  kur sostinės publikai pristatys visiškai naują programą „Dainos, arijos ir romansai“.

 

 

Šis koncertas labai skirsis nuo visų prieš tai buvusių D.Hvorostovsky pasirodymų Lietuvoje ir turėtų patikti ne vien akademinės muzikos gerbėjams – programoje nuskambės garsiausios liaudies dainos, gražiausi romansai ir be abejo, populiariausios operų arijos. Žavingas baritonas atliks net tik klasikines „O sole mio“ ir „Oči čiornyje“, bet ir ištraukas iš P.Čaikovskio, M.Musorgskio ir S.Rachmaninovo operų, o taip pat romansus „Noč svetla“, „Troika“, dainą „Kak molody my byli“ ir daugelį kitų puikių kūrinių. Maestro D.Hvorostovsky akompanuos Kauno valstybinis simfoninis orkestras, kuriam diriguos armėnų kilmės dirigentas Constantine Orbelian.

 

Dmitri Hvorostovsky

Pasaulinį pripažinimą pelnęs baritonas Dmitri Hvorostovsky gimė ir mokėsi Krasnojarske. 1985 m. sąjunginiame vokalistų konkurse pelnė laureato vardą, M.Glinkos konkurse - Didįjį prizą. 1989 m. tapo prestižinio konkurso “Cardiff Singer of the Word” nugalėtoju. Nuo pat karjeros pradžios žiūrovus stebino sodrus ir nepaprastai gražus D.Hvorostovsky balso tembras bei įgimtas muzikalumo pojūtis. Po debiuto P.Čaikovskio operoje “Pikų dama” Nicoje, Dmitri atsivėrė prestižinių pasaulio teatrų durys. Jis buvo pakviestas į Karališkąjį operos “Covent Garden” teatrą Londone, “Metropolitan operą” Niujorke, Bavarijos valstybinę operą Miunchene, “La Scala” Milane, “Colon” teatrą Buenos Airėse, Vienos valstybinę operą, Zalcburgo festivalį, Paryžiaus, Čikagos, Sankt Peterburgo teatrus ir garsiausius operos festivalius. Vaidmenų sąraše greta P.Čaikovskio Germano - W.A.Mozarto Don Žuanas, Laporelo, G.Rossinio Figaro, G.Verdi Poza, Žermonas, Rigoletas ir daugelis kitų.

 

Žymaus solisto kalendorius planuojamas trims metams į priekį, o gastrolių geografija itin plati – D.Hvorostovsky koncertų laukiama visuose kontinentuose. Jis pavergė klausytojų širdis tokiose koncertinėse salėse kaip “Wigmore Hall” Londone, “Queen’s Hall” Edinburge, “Carnegie Hall” Niujorke, “La Scala” Milane, P.Čaikovskio konservatorijoje Maskvoje, “Gran Teatre de Liceu” Barselonoje, kultūros centre Honkonge. Jis rengė solinius koncertus Seule, Osle, Stambule, Jeruzalėje, o taip pat Australijoje. Dmitri dažnai koncertuoja akompanuojant aukščiausio lygio orkestrams, tokiems kaip Niujorko filharmonijos, San Francisko simfoniniam, Roterdamo filharmonijos ir kitiems garsiems kolektyvams. Dainininkas bendradarbiauja ir su žymiais dirigentais, tokiais kaip Jamesu Levine’u, Bernardu Haitinku, Claudio Abbado, Zubinu Mehta, Jurijumi Temirkanovu ir Valerijumi Gergijevu.

D.Hvorostovsky palaiko ir glaudžius muzikinius bei asmeninius ryšius su Rusija. Jis tapo pirmuoju atlikėju, surengusiu solinį koncertą su orkestru ir choru Maskvos Raudonojoje aikštėje, kurio vaizdo įrašą pamatė 25 šalių televizijos žiūrovai. Dainininkas nuolat rengia išskirtinius pasirodymus Hvorostovsky ir draugai” Maskvoje, į kuriuos kviečia tokias operos pasaulio garsenybes kaip Renée Fleming, Sumi Jo, Sondrą Radvanovsky ir daugelį kitų. Neseniai D.Hvorostovsky pradėjo bendradarbiauti su populiariu Rusijos kompozitoriumi Igoriu Krutojumi, jie kartu įrašė bendrą albumą ir sėkmingai jį pristatė Maskvoje, Sankt Peterburge ir Kijeve.

 

Per savo karjerą D.Hvorostovsky dainavo su tokiais muzikos grandais kaip Luciano Pavarotti, Anna Netrebko, Lara Fabian ir kitomis žvaigždėmis. Š.m. birželio mėn. Raudonojoje aikštėje Maskvoje D.Hvorostovsky su A.Netrebko surengė prieštaringai vertintą ir didžiulio žiniasklaidos dėmesio sulaukusį koncertą-performansą, kuris buvo transliuojamas per Rusijos, Prancūzijos, Vokietijos ir Didžiosios Britanijos televiziją ir pritraukęs prie TV ekranų milijonus žiūrovų.

 

 

Costantine Orbelian (dirigentas). Puikiai žinomas akademinės muzikos pasaulyje C.Orbelian gimė 1956 m. San Franciske armėnų emigrantų šeimoje. Kaip sakoma – “gimė pianistu”,  nes vos sulaukęs ketverių pradėjo lankyti fortepijono pamokas San Francisko konservatorijoje. Įgimtas talentas, atkaklumas ir užsispyrimas davė savo vaisius – šešiametis Konstantinas laimėjo J.S.Bacho fortepijono konkursą, o devynerių jau sugrojo savo pirmąjį solinį koncertą. Dar po dviejų metų 11-metis pianistas debiutavo garsiame San Francisko operos teatre kartu su simfoniniu orkestru ir žinia apie neįtikėtiną mažo vunderkindo sėkmę pasklido po visą pasaulį. Baigęs prestižinę „Juilliard School“ Niujorke, 1980-1990 m. sugrojo daugiau kaip 750 koncertų, akompanuojant Bostono, Detroito, San Francisko, Sankt Peterburgo, Maskvos filharmonijos simfoniniams orkestrams, „Maskvos virtuozams“ ir kitiems. C.Orbelian’o atliekamas Aramo Khachaturiano koncertas fortepijonui pelnė „Geriausio metų įrašo“ apdovanojimą Didžiojoje Britanijoje

 

KAUNO MIESTO SIMFONINIS ORKESTRAS

Kauno miesto simfoninis orkestras išaugo iš 1988 metais įkurto Kauno kamerinio orkestro, kuriam nuo 2000 m. vadovauja Algimantas Treikauskas. Jis – ir šio projekto vadovas. Orkestro vyriausiojo dirigento pareigas ėjo Pavelas Bermanas, Modestas Pitrėnas, Imants Resnis, šiuo metu – C. Orbelian’as.

Orkestras - neatsiejama Kauno ir šalies kultūrinio gyvenimo dalis – jis groja Tarptautiniame jaunųjų  muzikų, kompozitorių M.K.Čiurlionio ir E.Griego, Pažaislio, „Iš arti“ muzikos festivaliuose, su kolektyvu mielai  bendradarbiauja žymūs Lietuvos ir užsienio solistai bei dirigentai.

Kauno miesto simfoninis orkestras koncertuoja ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje (Latvijoje, Estijoje, Norvegijoje, Italijoje, Vokietijoje, Suomijoje, Šveicarijoje ir kt.), rengia koncertinius projektus, temines programas.

2012 m. metais orkestras minėjo aštuonerių metų sukaktį, per kuriuos įgyvendinta daug didelių bei reikšmingų projektų, į biografiją įrašyta nemažai įsimintinų ne tik klasikinės, bet ir pramoginės muzikos koncertų. Orkestrui teko garbė groti su  pasaulinėmis legendinėmis grupėmis ir atlikėjais „The Scorpions“ ir „Electric Light Orchestra“,  „Smokie“, Bonie Tyler, Chris Norman, kurie ne kartą yra groję su pasaulyje pripažintais Londono, Vienos, Berlyno simfoniniais orkestrais.  2012 m. orkestras surengė gastroles prestižiniame “Murten Classics” festivalyje Šveicarijoje, o sezoną pradėjo su vienu žymiausių pasaulio baritonų Dmitri Hvorostovsky bei dirigentu Constantin‘u Orbelian‘u.

Be to, dvejus metus iš eilės Kauno miesto simfoninis orkestras sėkmingai dalyvavo didžiulio klausytojų susidomėjimo sulaukusiame Lietuvos televizijos projekte „Triumfo arka“.

 

Bilietais prekiauja TIKETA  www.tiketa.lt

Koncertą organizuoja MEDUSA CONCERT

Komentuok: