Koncertai
KONCERTŲ ARCHYVAS

YANN TIERSEN

Data: 2015-03-07
Vieta: Compensa koncertų salė

Pirmą kartą Vilniuje – romantiškos „Amelijos iš Monmartro“ kompozitorius Yann Tiersen su grupe

2015 m. kovo 7 d. Vilniuje, naujoje „Compensa“ koncertų salėje pirmą kartą Lietuvoje savo koncertą surengs žymus prancūzų kompozitorius, multi-instrumentalistas Yannas Tiersenas su grupe. Talentingas menininkas, kritikų nuolat lyginamas su garsiaisiais kūrėjais Eriku Satie ir Nino Rota, yra įvaldęs fortepijoną, smuiką, akordeoną, akustinę ir elektrinę gitaras, violončelę, klavesiną, vibrafoną, mandoliną, bandžą ir kitus instrumentus. Nors Y.Tierseno diskografijoje - 8 studijiniai ir 3 koncertiniai albumai, tačiau pasaulinį pripažinimą jam pelnė jo sukurtas garso takelis vienam visų laikų sėkmingiausių kino filmui „Amelija iš Monmartro“. Koncerte Vilniuje muzikantas pristatys savo naująjį albumą „Infinity“, išleistą 2014 m., o taip pat visas populiariausias savo kompozicijas.

Yannas Tiersenas gimė 1970 m. Bresto mieste šiaurės vakarų Prancūzijoje, belgų ir norvegų šaknų turinčioje prancūzų šeimoje. Fortepijonu pradėjo skambinti būdamas ketverių, smuiku – šešerių metų amžiaus, o klasikinį išsilavinimą įgijo net keliose muzikos akademijose. Didžiulę įtaką paauglystėje jam turėjo pankų subkultūra ir grupių „The Stooges“ ir „Joy Division“ kūryba. 1983 m. būdamas 13-os, Y.Tiersenas sudaužė savo smuiką, nusipirko elektrinę gitarą ir subūrė roko grupę. Po poros metų šis audringas paauglystės laikotarpis baigėsi, Y.Tierseno grupė iširo, muzikantas įsigijo pigų mikšerinį pultą ir pradėjo kurti foninę muziką teatro pastatymams bei trumpametražiams kino filmams.

Pirmosios sėkmės Prancūzijoje menininkas sulaukė 1998 m., išleidęs trečiąjį studijinį albumą „Le Phare“, kurio pardavimai siekė net 160 tūkstančių kopijų. Tuo pat metu Y.Tierseno muzika jau skamba filmuose „La Vie Rêvée des Anges" (1998), „Alice et Martin" (1998) ir „Qui Plume la Lune?" (1999). Kompozitorius tapo Prancūzijos įžymybe, juo žavėjosi laisvieji menininkai, alternatyvioji jaunimo karta ir klasikinės muzikos gerbėjai, dievinantys jo kuriamus valsus.

2001 m. Y.Tierseno gyvenimas pasikeitė iš esmės - ekranuose pasirodė „Amelija iš Monmartro“, visų mylima romantinė komedija, kuriai talentingas kompozitorius sukūrė visą garso takelį ir kuri pelnė jam pasaulinį pripažinimą. Juostoje skambėjo naujos kompozicijos, o taip pat kūriniai iš pirmų trijų Y.Tierseno albumų. Filmas „Amelija iš Monmartro“ buvo nominuotas penkiems „Oskarams“, yra pelnęs 55 apdovanojimus ir vadinamas vienu sėkmingiausių visų laikų prancūzišku filmu. Dar vienas žymus menininko darbas – garso takelis vokiečių tragikomedijai „Viso gero, Leninai!“ („Good Bye Lenin!“), į ekranus įžengusiai 2003 m., nominuotai „Auksiniam gaubliui“ ir pelniusiai net 32 svarbius kino pasaulyje apdovanojimus.

Yann Tiersen koncerto pirmąją valandą apšildys jauna atlikėja Tiny Feet. Tiny Feet (liet. Mažytės pėdutės) - tai solinis atlikėjos Emilie Quinquis projektas, dar vadinamas „vienos moters grupe“. Gimusi Prancūzijos Bresto mieste (beje jame gimė ir pats Y.Tiersenas) Emilie savo karjerą pradėjo 2010 m. Ir dėl to kalta paprastoji nemiga! Negalėdama užmigti, mergina nusipirko įvairių muzikos instrumentų, pedalų, garso efektų ir pradėjo naktimis kurti savo pačios muziką. Pirmieji bandymai buvo tikrai vykę ir jau netrukus ji įrašė septynių kūrinių demo versiją. Taip pamažu žmonės pradėjo dažniau girdėti Tiny Feet vardą, ji tapo laukiama viešnia Bresto ir Rennes miestų scenose. Dalyvavo keliuose jaunųjų atlikėjų konkursuose ir festivaliuose, bendradarbiavo su muzikos prodiuseriu Thaviusu Becku (JAV), sukūrė garso takelį režisieriaus Olivier Bourbeillono juostai „D’où tu viens?“.
 
Pastarujų keleto metų bėgyje Tiny Feet koncertavo kartu su grupėmis „Breton“, „Concrete Knives“, „The Octopus Project“. Ji dalyvavo ir naujausio Yanno Tierseno albumo „Infinity“ įrašuose, sukūrė ir atliko bretonišką dainą „Ar Maen Bihan“. Praėjusių metų rugsėjį Tiny Feet dalyvavo „Bun-Fight“ festivalyje Škotijoje, o spalio mėnesį buvo pakviesta pasirodyti prieš Yanno Tierseno koncertus Šveicarijoje, Italijoje ir Austrijoje. 2014 m. lapkričio pabaigoje pasaulio šviesą išvydo debiutinis Tiny Feet albumas „Silent“, kurį prodiusavo pats Yannas Tiersenas.
 

Įdomesni faktai:

  • „Amelijos iš Monmartro“ garso takelio klausytojų kiekis Youtube portale skaičiuojamas dešimtimis milijonų kartų;
  • Kasmet „Google“ interneto paieškos svetainėje Yanno Tierseno vardą įveda daugiau kaip 5 mln. žmonių;
  • Po „Amelijos“ parodymo Japonijoje ir kitose Rytų šalyse, tėvai pradėjo vadinti naujagimius Y.Tierseno dainų pavadinimais;
  • 90% žmonių turi muzikanto įrašus savo kolekcijose, bet nežino, kad jų autorius yra Y. Tiersenas;
  • Pastaruoju metu Y.Tiersenas intensyviai koncertuoja, pristatydamas savo naujajį albumą „Infinity“. Ir beveik visi jo koncertai – anšlaginiai, į kuriuos bilietai išperkami vos per 5 minutes!

Koncertas įvyks 2015 m. kovo 7 d. „Compensa“ koncertų salėje (Kernavės g. 84, Vilnius, priešais PC „Ozas“)

Koncerto trukmė 3 val. 

Bilietus platina www.bilietupasaulis.lt

 

Komentuok: