Koncertai
KONCERTŲ ARCHYVAS

CARMEN CUBANA

Data: 2015-12-29
Vieta: Gruodžio 29 d. Compensa koncertų salė, Vilnius; Gruodžio 31 d. ŽALGIRIO ARENA, Kaunas;

LOTYNŲ AMERIKOS POP OPERA

2015 gruodžio 29 d.

2015 gruodžio 31 d.

COMPENSA koncertų salė

ŽALGIRIO ARENA

 

Gruodžio 29 d. Vilniaus „Compensa“ koncertų salėje, gruodžio 30 d Rygos arenoje ir gruodžio 31 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje bus pristatyta uždeganti ir beprotiškai temperamentinga Lotynų Amerikos pop opera „Carmen Cubana“ koncertinė versija. Europos publiką sužavėjęs pastatymas atkeliauja į Lietuvą ir bus dar įspūdingesnis, nes projektą papildys Kauno miesto simfoninis orkestras (vad. Algimantas Treikauskas) ir Kauno valstybinis choras (vad. Petras Bingelis). Scenoje - daugiau kaip 100 atlikėjų, pasaulinio pripažinimo pelnę solistai ir šokėjai, daug ugningų kubietiškų ritmų, daug meilės ir dar daugiau aistros, puiki režisūra ir efektingi scenografiniai sprendimai.

CARMEN CUBANA

Lotynų Amerikos pop opera „Carmen Cubana“ sukurta pagal visiems puikiai žinomą Georges Bizet operą „Karmen“. Jau daugiau kaip 140 metų ši opera yra dažniausiai statoma pasaulyje ne tik dėl nuostabios muzikos – aistringos Karmen istorija yra aktuali kiekvienam laikmečiui. Intriguojantis siužetas apie charizmatiškąją čigonę, pasirinkusią mirtį vardan meilės ir laisvės, kaskart žavi, stebina ir priverčia vėl tikėti viltimi.

Spektaklio premjera įvyko 2006 m., Amstetteno vasaros muzikos festivalyje Austrijoje. Muziką sukūrė kompozitorių duetas Werneris Stranka ir Martinas Gellneris, kuriantys po slapyvardžiu „Beat 4 Feet“. Jų arsenale – muzika ir naujos aranžuotės tokiems populiariems Brodvėjaus miuziklams kaip „Fame“, „Tommy“, „Jesus Christ Superstar“ ir kitiems, statytiems Europoje. Spektaklį režisavo ir choreografiją sukūrė menininkė Kim Duddy, žinoma dėl visos eilės puikių darbų Europoje, tarp kurių miuziklai „Sweet Charity“, „The Rocky Horror Show“, „Tommy“, „Jesus Christ Superstar“, „Aida“ ir kiti. joje, Lenkijoje, Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje.

Iškart po premjeros „Carmen Cubana“ sulaukė neįtikėtinai daug tik teigiamų žiniasklaidos ir kritikų recenzijų. Štai keletas jų:

  • „Pamirškite visas šiuolaikines populiarios G.Bizet operos „Karmen“ versijas. „Carmen Cubana“ – Lotynų Amerikos pop opera nubloškia jas geros mylios atstumu“, - Musical magazine, Vokietija;
  • „Tai – sprogimas!”, - Kronen Zeitung, Austrija;
  • „Carmen Cubana“ turi viską, ko reikia geram šou“, - Suddeutsche Zeitung;
  • „Šis pastatymas įtraukia nuo pat pirmos minutės! Dainos keliauja į jūsų ausis ir į širdį“, - NON, Austrija;
  • „Sensacija! Publika negalėjo išsėdėti savo vietose. Jie plojo, rėkavo ir reikalavo bisų“, - Kronen Zeitung, Austrija.
 

Kauno miesto simfoninis orkestras

Kauno miesto simfoninis orkestras išaugo iš 1988 metais įkurto Kauno kamerinio orkestro, kuriam nuo 2000 m. vadovauja Algimantas Treikauskas. Orkestro vyriausiojo dirigento pareigas ėjo Pavelas Bermanas, Modestas Pitrėnas, Imants Resnis, šiuo metu – Constantine Orbelian. 2014 m. metais orkestras paminėjo dešimties metų sukaktį, per kurią įgyvendinta daug didelių bei reikšmingų projektų, į biografiją įrašyta nemažai įsimintinų ne tik klasikinės, bet ir pramoginės muzikos koncertų.
 
Orkestrui teko garbė groti su pasaulinėmis legendinėmis grupėmis ir atlikėjais „The Scorpions" ir „Electric Light Orchestra", „Smokie", Bonie Tyler, Chris Norman, Robert Wells, Maggie Reilley, kurie ne kartą yra groję su pasaulyje pripažintais Londono, Vienos, Berlyno simfoniniais orkestrais. 2012 m. orkestras surengė gastroles prestižiniame „Murten Classics" festivalyje Šveicarijoje, 2014 m. tapo pagrindiniu „Fjord Cadenza" festivalio orkestru. Itin reikšmingas KMSO ir vieno žymiausių pasaulio baritonų Dmitri Hvorostovsky bei dirigento Constantine Orbelian bendradarbiavimas. Su šiais muzikos meistrais surengti koncertai Kaune, Vilniuje, Rygoje, Taline ir Helsinkyje susilaukė didelio klausytojų susidomėjimo. D. Hvorostovsky pasirinko KMSO įrašinėti istorinį Dž. Verdžio operos „Simon Boccanegra" studijinį įrašą kartu su Metropolitan operos žvaigždėmis Barbara Frittoli, Stefano Secco ir Marco Caria. Per pastaruosius kūrybinius sezonus įrašyti ir išleisti leidybiniai projektai su žymiausiais šiandienos balsais - Lawrence Brownlee (tenoras), Ildar Abdrazakov (bosas). Šios kompaktinės plokštelės platinamos visuose kontinentuose. Tarptautinė spauda, tokia kaip „Times", Amazon.com, „The Epocque Times", „Gramophone" ir kiti aukštai įvertino orkestro pasirodymą. Pristatytos kompaktinės plokštelės „Lietuvos kompozitorių simfoniniai kūriniai", Merūnas Vitulskis „Gražiausios operų arijos".
 

Kauno valstybinis choras

Suburti chorą 1969 m. buvo pavesta Lietuvos muzikos akademijos absolventui Petrui Bingeliui. Puikiai pasirodęs Lietuvos salėse, choras netrukus pelnė ir tarptautinį pripažinimą. Jis pradėjo gastroliuoti didžiuosiuose Rusijos miestuose, buvo kviečiamas į prestižinius festivalius „Rusų žiema“, „Maskvos žvaigždės“, koncertavo garsiausiose Maskvos ir Sankt Peterburgo salėse. Kauniečių pasirodymai buvo gerai įvertinti Vengrijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Italijoje, Prancūzijoje ir Norvegijoje. P.Bingelio vadovaujamas kolektyvas koncertavo su žymiais orkestrais: Rusijos valstybiniu, Rusijos televizijos ir radijo, Maskvos ir Sankt Peterburgo filharmonijų, Argentinos, Lenkijos, Bordo, Paryžiaus simfoniniais, Lenkijos ir Lietuvos kameriniais orkestrais, kuriems dirigavo Y.Menuhinas, V.Fedosejevas, J.Frantzas, I.Raičevas, C.Diederichas, M.Rostropovičius, D.Kitajenko, S.Sondeckis, J.Aleksa, J.Domarkas. Devintajame dešimtmetyje užsimezgė itin vaisinga Kauno valstybinio choro ir legendinės asmenybės – lordo Yehudi Menuhino kūrybinė draugystė: jo diriguojamas choras gastroliavo daugelyje pasaulio šalių, įrašinėjo kompaktines plokšteles.

Koncertai vyks:
2015 gruodžio 29d. COMPENSA koncertų salė, Vilnius
2015 gruodžio 31d., ŽALGIRIO ARENA, Kaunas

Koncertą organizuoja www.medusaconcert.lt

 

Komentuok: