Koncertai
KONCERTŲ ARCHYVAS

Jėzus Kristus Superžvaigždė

Data: 2016-12-20
Vieta: Kauno Žalgirio arena, Vilniaus Compensa koncertų salė, Klaipėdos Švyturio arena

Lietuvoje bus statoma A.L.Webberio roko opera „Jėzus Kristus superžvaigždė“

Jezus Kristus Superžvaigdžė coveris

Švyturio arenos logotipas

Compensa koncertų salė

Žalgirio arenos logotipas

2016 m. gruodžio 20 d. 2016 m. gruodžio 22 d.

 

2016 m. gruodžio 23 d.

 

Bilietai.lt logotipas Bilietų pasaulio logotipas
Bilietų pasaulio logotipas
Bilietai.lt logotipas

 

Gruodžio 20 – 23 d. didžiausiuose šalies miestuose bus pristatyta bene garsiausia visų laikų roko opera „Jėzus Kristus superžvaigždė“ („Jesus Christ Superstar“). 1970 m. kompozitoriaus Andrew Lloydo Webberio ir Timo Rice‘o sukurtas miuziklas per daugiau kaip per 45 gyvavimo metus buvo pastatytas 42-ose pasaulio šalyse ir uždirbo per 205 mln. JAV dolerių.

1970 m. išleista dviguba vinilo plokštelė, kuriame Jėzaus partiją atliko grupės „Deep Purple“ vokalistas Ianas Gillanas, akimirksniu atsidūrė JAV „Billboard“ pop albumų viršūnėjė. 1971 m. roko operos premjera įvyko Niujorko Brodvėjuje, o jau po metų – Londono West Ende. Per aštuonerius metus ji buvo suvaidinta 3358 kartus, surinko daugiau kaip 12 mln. JAV dolerių pajamų ir tuo metu pelnė ilgiausiai rodomo West Ende spektaklio titulą.

1973 m. pastatymas buvo ekranizuotas ir tais metais užėmė 8-tąją vietą kino reitinge pagal pelningumą. Kinas buvo nufilmuotas istorinėse Jeruzalės vietose, jį režisavo Normanas Jewisonas, o pagrindinis vaidmenis kūrė Tedas Neeley (Jėzus), Carlas Andersonas (Judas), Yvonne Elliman (Magdalena) – už šį darbą visi atlikėjai buvo nominuoti „Auksinių gaublių“ apdovanojimams.

Lietuvoje šis koncertinis „Jėzaus Kristaus superžvaigždės“ pastatymas kuriamas bendradarbiaujant su Didžiosios Britanijos agentūra „The Really Useful Group Ltd.“ ir Vokietijos kompanija „Beat4Feet“. Premjeros įvyks gruodžio 20 d. – Klaipėdos „Švyturio“ arenoje, gruodžio 22 d. – Vilniaus koncertų salėje „Compensa“, gruodžio 23 d. – Kauno „Žalgirio“ arenoje.

Koncertus praturtins specialiai šiai versijai adaptuotos vaizdo projekcijos, projekte dalyvaus ritmo grupė iš Vokietijos, Kauno miesto simfoninis orkestras, Kauno valstybinis choras, diriguos Martinas Gellneris. Pagrindiniuose vaidmenyse matysime žymius solistus iš skirtingų Europos šalių, JAV bei Lietuvos. Kviečiame artimiau susipažinti su kūrybine komanda ir atlikėjais!

Projekto kūrybinė komanda – iš Austrijos

Gruodžio mėnesį pristatomo miuziklo kūrybinė grupė - tai gerai žinomas muzikos pasaulyje kūrybinis aljansas „Beet4Feet“, dirbantis nuo 1987 m. ir pristatęs Europos publikai tokius miuziklus kaip „Aida“, „Moby Dick“, „Carmen Cubana“ ir daugelį kitų. 2005 m. ši kūrybinė komanda Amstetteno mieste (Austrija) pristatė fenomenalios sėkmės sulaukusį „Jėzus Kristus superžvaigždė“ pastatymą.

Lietuvišką spektaklio versiją statys režisierė-choreografė Kim Duddy. Gimusi JAV Ohajo valstijoje, ji pradėjo lankyti šokio pamokas Niujorke, o netrukus pradėjo savo karjerą Brodvėjuje, kuri truko 11 metų. Kim dirbo su garsiu choreografu Bobu Fosse‘u, kuris ilgainiui tapo jos įkvėpimo šaltiniu. 1987 m. ji persikėlė į Vieną ir šis miestas yra tapęs jos antraisiais namais iki šiol. Tarp geriausių Kim darbų galima paminėti tokius miuziklus kaip „The Rocky Horror Show”, „West Side Story”, „Fame”, „Kiss me Kate”, „Blues Brothers”, “Hair”, „Cabaret”, “Jesus Christ Superstar”, „Grease”, „Shrek” ir daugelį kitų. 2009 m. Kim pelnė Austrijos vyriausybės apdovanojimą už kūrybinius nuopelnus.

Atlikėjai

Jėzus Kristus - Rory Taylor (Didžioji Britanija)

Rory Taylor

Pagrindiniame Jėzaus Kristaus vaidmenyje matysime dainininką Rory Taylorą (D.Britanija). Pradėjęs dainuoti būdamas septynerių, vėliau jis su savo grupe „54321“ išleido du studijinius albumus ir koncertavo vienoje scenoje su tokiais atlikėjais kaip Ace Of Base”, Mel C, The Beach Boys” ir kitais. Pastaruosius dvejus metus Rory Taylor praleido gastroliuodamas su miuziklu „Thriller Live“ Kinijoje ir Didžiojoje Britanijoje, taip pat atliko Rodžerio vaidmenį jubiliejiniame 20-mečio miuziklo „Rent“ ture Airijoje ir Jungtinėje Karalystėje.

Dainininko pažintis su roko opera „Jėzus Kristus Superžvaigždė“ prasidėjo 2012 m., kai jis dalyvavo britų kanalo „ITV“ televizijos realybės šou „Superstar“. Didžiulio populiarumo sulaukusiame projekte, kurį sumanė ir kuravo pats miuziklo kompozitorius lordas Andrew Lloydas Webberis, Rory Tayloras vos per plauką netapo nugalėtoju – didžiajame finale jam atiteko antroji vieta. Po šio laimėjimo dainininkas dalyvavo grandioziniame koncertiniame ture „Jesus Christ Superstar - Arena Tour“ Jungtinėje Karalystėje ir Australijoje, kurio metu legendinio pastatymo atgimimą arenose pamatė daugiau kaip 320 tūkstančių žiūrovų.

 

 

 

Marija Magdalena - Kudra Owens (JAV)

Kudra Owens

Gimusi Sietle (JAV), Kudra Owens scenos ir šokio meno mokėsi „William Esper Studios” Niujorke, Seattle Cornish College of Arts”, Dance Theatre of Harlem” ir Pacific North West Ballet”. 1999 m. ji pradėjo savo karjerą Europoje. Pagrindinių Kudros vaidmenų sąraše – Dionne („Hair”), Rusty („Footloose“), Maria Magdalena („Jesus Christ Superstar“), Francesca („Carmen Cubana“), Dynamite („Hairspray”), Mrs. Corry („Mary Poppins“) ir kiti.

Kudra taip pat vaidino daugelyje spektaklių, tarp kurių - „The Last of the Red Hot Lovers“, „Vital Signs”, „Speaking in Tongues”, „Vagina Monologues“, „Moment On The Lips” ir „Ordinary Days“. Dainininkė yra išbandžiusi jėgas ir kine - „Im Weissen Rössl“, Thank you for bombing“ bei seriale „Good morning Galaxy“. 

 

Judas - Alex Melcher (Vokietija)

Alex MelcherAlexas Melcheris gimė Karlsrūjės mieste, Vokietijoje. Baigęs mokyklą, išvyko į Hamburgą, kur įstojo į Hamburgo muzikos akademiją. Tarp svarbiausių vaidmenų jo biografijoje – Alfredas miuzikle „Dance of the Vampire“, režisuotas Romano Polanskio (Vienos pastatymas); Markas („Rent“), Luigi Lucheni („Elisabeth“) ir Jėzus / Judas („Jėzus Kristus Superžvaigždė“) – Vokietijos scenose. Jis taip pat atliko Burtininko vaidmenį „Tabaluga & Lilli", Seymour („Little Shop of Horrors"), Eddie („The Rocky Horror Show"), Whizzer („Falsettos"), pusbrolis Kevinas („Tommy"), Udo Lindenbergas („Hinterm Horizont"), o taip pat pagrindiniai vaidmenys miuzikluose „Saturday Night Fever", „Grease" , Eating Raoul", Blind Date", Into The Woods", Rockville" ir kt.

Kertiniu momentu Alexo biografijoje galima paminėti tą akimirką, kai Brianas May ir Rogeris Tayloras jį pasirinko atlikti lyderio partiją „Queen“ miuziklo „We Will Rock You“ premjerose Kelne, Štutgarte ir Berlyne. Dainininkas taip pat užsiima soline kūryba ir yra išleidęs du albumus – „The Tune - No More Excuses" ir Man in the Moon".

 

  

Poncijus Pilotas - Dominykas Vaitiekūnas (Lietuva)

 Dominykas VaitiekūnasPiloto vaidmuo nė kiek neprimena iki tol buvusių atlikėjo amplua. Tačiau vat tokios netikėtos galimybės save palaužyti, pasak atlikėjo, yra didelė dovana. „Nors aplikavau visai į kitą vaidmenį, labai džiaugiuosi, kad atrankos metu miuziklo kūrėjai manyje įžvelgė kitokių savybių – tai bus puiki proga pabandyti pabėgti nuo savo sceninių įpročių. Be to – trisdešimtmetis ant nosies, pats laikas lipti iš tų berniukiškų kelnyčių ir pabandyti ką nors kitokio. Juk visą gyvenimą vaikų nevaidinsiu. Tikiuosi.” - teigia atlikėjas. Dominyko debiutas muzikinio teatro scenoje susijęs būtent su lordo Andrew Lloydo Webberio muzika. Dar antro kurso studentui atiteko pagrindinis Juozapo vaidmuo lordo Andrew Lloydo Webberio miuzikle „Juozapas ir jo svajonių apsiaustas”.

Spektaklis buvo toks sėkmingas, kad Keistuolių teatro repertuare išbuvo aštuoneris metus – iki pat 2016 metų. Nuo pat aktorystės studijų Lietuvos Muzikos ir teatro akademijoje Dominyką visur lydėjo muzika. Atlikėjas keletą metų priklausė ryškiam šiuolaikinės gospel muzikos kolektyvui „Sounds in G”. Taip pat dar būdamas studentas, 2008 m. kartu su kurso draugais sukūrė grupę „Liūdni slibinai”. Grupės nariai tetrališkus pasirodymus derindami su įvairių žanrų ir stiliaus muzika susižėrė ne vieną Lietuvos muzikos apdovanojimą, išleido keturis studijinius albumus ir sėkmingai koncertuoja iki šiol. Palaipsniui atlikėją įtraukė ir miuziklo žanras – ryškus Pinčiuko vaidmuo „Velnio nuotakoje”, Juokdarys miuzikle „Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legenda”, Rolfas „Muzikos Garsuose”. O šį sezoną Dominykas sėkmingai debiutavo ekstravagantišku Angel vaidmeniu pirmąkart Lietuvoje tarptautinės komandos statytame miuzikle „Rent”.

Karalius Erodas - Egidijus Bavykinas (Lietuva)

Egidijus Bavikinas

Dainininkas Egidijus Bavikinas (tenoras) - Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Kauno fakulteto magistrantas. Mokėsi Kalvarijos vaikų muzikos mokykloje, fortepijono klasėje,2000 m. baigė Marijampolės aukštesniąją pedagogikos mokyklą (muzikos pedagogikos ir liturginio vargonavimo spec.), 2001 m. įstojo į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją Kauno fakultetą dirigavimo spec. (doc. R Misiukevičiaus kl.). Po metų nutarė pasirinkti profesionalaus dainininko kelią, vokalo meistriškumą studijavo vadovaujamas doc. S.Martinaitytės 2002-2008 m.

2006-2007 m. dalyvavo Bogdan Macal, Astos Krikščiūnaitės, Algirdo Januto, Elsabeth Wilke meistriškumo kursuose ir seminaruose. 

Dainavo tarptautiniuose festivaliuose: „XVI miedzynarodowy festiwal mlodych laureatow“ (Lenkija), Tytuvėnų festivalis (Lietuva), Pažaislio muzikos festivalis (Lietuva) ir kituose. Sukūrė vaidmenis spektakliuose: G. Kuprevičiaus ir S. Šaltenio „Ugnies medžioklė su varovais“ (rež. G. Padegimas), T. McNally „Meistriškumo pamoka“ (rež. G. Padegimas), G.Donizetti „Meilės eliksyras“, R.Cocciante „Paryžiaus katedra“ ir kt.

Dainininkas tapo laureatu tarptautiniuose dainininkų konkursuose: „XXI amžiaus menas“ (2007, Kijevas, 2-oji premija), „Doch Gor“ (2007, Lenkija, Karpatis, 1-oji premija), „XXI amžiaus menas“ (2008, Suomija, Lempala, 2-oji premija). Nuo 2008 m. E.Bavikinas yra Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas.

Kajafa - Tadas Girininkas (Lietuva)

Tadas Girininkas

Tadas Girininkas (bosas) gimė Šiauliuose,  2000 m. baigė saksofono specialybę Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijoje, tais pat metais grojimo saksofonu studijas tęsė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Susidomėjęs soliniu dainavimu, 2003 m. T. Girininkas pradėjo vokalo studijas pas prof. V. Prudnikovą, 2009 m. jas baigė, įgijo magistro laipsnį.

T.Girininkas 2007 m. dalyvavo „Yamaha“ dainininkų konkurse, tais pat metais tapo S. Baro dainininkų konkurso antros premijos laureatu. 2009 m. jis pelnė finalisto diplomą tarptautiniame „Klaudia Taev“ dainininkų konkurse (Estija). 2011 m. T.Girininkas atrinktas į prestižinį konkursą (Neue Stimmen) Vokietijoje.

Dainininkas bendradarbiauja su Vilnius City opera pastatymuose: Ginkluotas vyras - W. A. Mozarto operoje „Užburtoji fleita“ (2007), Johanas – J. Massenet operoje „Verteris“ (2008), Rotnij, Zareckij – P. Čaikovskio operoje „Oneginas“ (2010), Žerontas – G. Puccini operoje „Manon Lesko“ (2012), Don Alfonso – W. A. Mozarto operoje „Visos jos tokios“ (2013), Le Baili – J. Massenet operoje „Verteris“ (2014), Ferandas – G. Verdi operoje „Trubadūras“ (2014), Arkel - C. Debussy „Pelėjas ir Melisanda“ (2015).

Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre T. Girininkas dainavo boso partijas: Cuniga G.Bizet opera „Karmen“ (2011), Sparafučilė G.Verdi operoje „Rigoletas“ (2011), Karalius Henrikas R. Wagner operoje „Lohengrinas“ (2013), Silva – G. Verdi operoje „Ernanis“ (2013), Bartolo – W. A. Mozart operoje „Figaro vedybos“ (2013), Generolas/Senis/Riteris – O. Narbutaitės operoje „Kornetas“ (2014),  Rocco L. van Beethoveno „Fidelijus“ (2015).  Dainininkas sukūrė vaidmenį ir R. Mačiliūnaitės operoje „Nebūti ar nebūti“.

2013 m. dainininkas pelnė Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro „Švyturio“ apdovanojimą už Karaliaus vaidmenį R. Wagnerio operoje „Lohengrinas“ ir Silvos partiją G.Verdi operoje „Ernani“. Tais pačiais metais T. Girininkas aldovanotas Auksiniu scenos kryžiumi „Geriausio metų solisto” kategorijoje.

Dainavo su Lietuvos valstybiniu, Lietuvos Nacionalinės filharmonijos, LMTA, Kauno miesto simfoniniais, Klaipėdos kameriniu orkestrais, bendradarbiavo su dirigentais, iš kurių minėtini M. Lutzas, J. Wallnigas, D. Anzolini, G. Bisanti, G. Marciano, E. Pehkas, N. Vaicis, A. Veismanis, G. Rinkevičius, R. Šervenikas, D. Katkus, M. Pitrėnas, J. Geniušas, M. Staškus, V. Visockis. Gastrolių metu yra aplankęs Latviją, Estiją, Švediją, Vengriją, Izraelį, Daniją ir kitas šalis.

Apaštalas Simonas - Ruben Heerenveen (Nyderlandai)

Karibuose gimęs Rubenas Heerenveenas (sceninis vardas Ruben Anthony) žavi ne tik savo charizmatiška išvaizda, bet ir įspūdinga kūrybine biografija. Tarp jo svarbiausių sukurtų vaidmenų teatro scenoje galima paminėti: Tyrone („Fame“, 2001 ir 2004, Austrija), Apaštalas Petras („Jėzus Kristus Superžvaigždė“, 2003, Viena, Austrija), Escamillo („Carmen Cubana“, 2006 – 2016), Hudas („Hair“, 2007), Emilio („Miami Nights“, 2008, Vokietijos turas).

O taip pat - pagrindinis vokalistas („Cirque Stiletto“, 2009, Nyderlandai), pagrindinis vokalistas („The Soulbrothers“, 2009, Olandijos turas), Sunny („Daddy Cool“, 2011-2012 Olandija, Ispanija), pagrindinis vokalistas („The Soul Celebration“, 2013, Olandijos turas), pagrindinis dainininkas „Norwegian Cruise Lines“, 2013 – 2016, NCL Creative Studios).

Rubenas yra dažnas svečias įvairiose Vokietijos ir Austrijos televizijos laidose. Dainininkas yra įrašęs ir išleidęs 3 solinius albumus – „Exceptional“ (2006), „In My Room“ (2008) ir „Take It All“ (2014).

Annas - Eric Minsk (Vokietija)

Eric Minsk

Čikagoje aktorinio meno studijas baigęs aktorius ir dainininkas Ericas Minskas  – išties unikali asmenybė. Jis yra sukūręs šiuos pagrindinius vaidmenis scenoje: Lago („Aladdin“), Merzig / Bremen („The Adams Family“), dėdė Ernie („Tommy“), Comic („The Blue Angel“), Steward („Ich War Noch Nie...“), Maf („Hairspray“), Renfield („Dracula“), Brankov („Silk Stockings“), Sophie („The Merchant of Venice“), Annas („Jesus Christ Superstar“), Margaret („Hair“), Riff-Raff („Rocky Horror Show“), Simon („Feelgood“), Lefou („Beauty and the Beast“), Baron Kempen („Elisabeth“), Doody („Grease“), Member #1 („Freudiana“), Joey Perhaps („Guys and Dolls“), Woodstock („Snoopy“), Jacey Squires („The Music Man“) ir kt.

Ericas yra sukūręs nemažai vaidmenų ir televizijoje bei kine: „Rizikingas verslas“ („Risky Business“, 1983 m., rež. Paul Brickman, pagrindiniame vaidmenyje Tom Cruise), „Measuring The World“ (2012 m.), NBC filmai „Fame“ and „Soup to Nuts“ ir kt. 

 

 

 

------------------------

 

 

 

Daugirdas

SPEC. PASIŪLYMAS ŠVENTINIAMS RENGINIAMS
Gruodžio 23d.
KALĖDINIS RENGINYS (“Jesus Christ Superstar”)
(bilietas į koncertą “Žalgirio” arenoje; transportas (viešbutis – “Žalgirio” arena-viešbutis); 4 patiekalų vakarienė)
Kaina 99 eur/asm.

 

Komentuok: