Koncertai
KONCERTŲ ARCHYVAS

KALĖDINIAI RENGINIAI KAUNE

Data: 2016-12-26
Vieta: Kaunas

Kalediniai renginiai Kaune

Lapkričio 26 d. 17 val. Istorinės Prezidentūros sodelyje

Bus prisimintos pačios dramatiškiausios Kalėdos Kaune. Prieš 90 metų Kaunas puošėsi laukiamiausioms metų šventėms, ruošėsi Prezidento jubiliejui, laukė gerosios naujienos, o gavo perversmą!!!

Kalėdiniame Istorinės Prezidentūros sodo įžiebimo renginyje „Žiema artėja, pone Prezidente!” atgijęs K. Grinius išgyvens džiugias švenčių laukimo akimirkas, dramatišką politinį perversmą ir netikėtai puikų asmeninio gyvenimo posūkį.

Įtempto siužeto istoriją pasakos aktorius Edvinas Vadoklis, J. Gruodžio muzikos konservatorijos studentai ir ugnies atlikėjų trupė „Ugnies valdovai“.

Lapkričio 26 d. 18 val. – Kalėdų eglutės įžiebimas Rotušės aikštėje

Tradicinėje, tačiau šiemet naujais režisūriniais sprendimais suspindėsiančioje eglutės įžiebimo ceremonijoje savo pasirodymą surengs profesionali gatvės teatro trupė „La Compagnie des Quidams“ iš Prancūzijos. Pirmą kartą Kaune įspūdingą gatvės šou surengsianti kompanija pakvies žiūrovus kartu pasinerti į stebuklingą Kalėdų sapną, kurio pagrindiniai herojai – didžiuliai baltieji žirgai, nukelsiantys žiūrovus į nerūpestingą ir naivią vaikystę. Metamorfozių kupina kelionė bus romantiška ir be galo poetiška – juk čia nėra jokių barjerų tarp aktorių ir publikos, čia nėra žodžių – tik didinga simfoninė muzika, čia nėra vietos realybei – yra tik grožio ir pasakos iliuzija.

1994 m. suburta trupė garsėja puikia teatro, šokio, muzikos bei cirko žanrų sinteze. Gerai žinoma gimtojoje Prancūzijoje „La Compagnie des Quidams“ yra sukūrusi daugiau kaip 10 aukščiausio meninio lygio programų ir surengusi savo gastroles daugiau kaip 40-tyje šalių, aplankydama visus pasaulio kontinentus.

Be abejo, pagrindinis eglutės įžiebimo šventės dalyvis – charizmatiškas ir linksmas Kalėdų senelis šiam svarbiam renginiui yra paruošęs nemažai staigmenų, tad intriga bus išsaugota iki pat šventės pradžios.

Des-QuidamDes-Quidam-2Des-Quidam-3

Gruodžio 3 d. 13 val. – Kalėdinio miestelio atidarymas Rotušės aikštėje

Gruodžio 17 d. – Interaktyv 3D projekcijų zonos atidarymas

Ši Kalėdinė 3D projekcija bus ypatinga – pirmą kartą ją balsu ar specialiomis burtų lazdelėmis galės valdyti aikštėje susirinkę žmonės. Kauno rotušė virs tarsi milžinišku vaizdo žaidimu, kurį kaskart galės žaisti net keli vaikai (kad ir suaugę) vienu metu. Interaktyvių 3D projekcijų zona veiks darbo dienomis nuo 17:00 iki 19:00 val., o savaitgaliais ir šventinėmis dienomis nuo 17:00 iki 21:00 val.

Video projekcijoje matysis užšalęs ir apledėjęs Rotušės pastatas. Po ledu matysis užšalę personažai, taip pat girdėsis, kaip jie prašo juos atšildyti ir vėliau džiaugsis sušildomi.

Žaidime galės dalyvauti 3-5 žaidėjai vienu metu. Kiekvienas gaus po tam tikros spalvos burtų lazdelę. Nukreipęs lazdelę į projekciją, kiekvienas žaidėjas matys savo spalvos kursorių ir matys, kaip toje vietoje ledas tirpsta ir kaip išsilaisvina lede įkalinti personažai. Atšildyti personažai džiaugiasi ir linksmina žiūrovus. Toks sprendimas bus kur kas gyvesnis, nei įprasta projekcija, kurią žiūrovams tektų tiesiog pasyviai stebėti. Kaunui, kuris jau turėjo interaktyvią Kalėdinę eglutę – tai tik dar labiau padės stiprinti inovatyvaus miesto įvaizdį.

Holograma-Kauno-Rotušė

Gruodžio 31 d. 23:30 val. – Naujųjų metų sutikimas su fejerverkais Rotušės aikštėje

Sutikti Naujuosius metus svarbiausioje Kauno aikštėje yra tradicija jau ne vienai kauniečių kartai. Šiais metais pagrindiniu šventės akcentu taps mušamųjų instrumentų ansamblis „Ritmas kitaip“. Festivaliuose ir konkursuose, gatvių performansuose, renginiuose ir televiziniuose konkursuose dalyvaujantis kolektyvas garsėja savo originaliais sumanymais ir muzika „be ribų ir be rėmų”, tad Naujųjų metų sutikimui ansamblis ruošia specialią ir šventiškai skambią programą su specialiaisiais efektais. Vidurnaktį dangų papuoš įspūdingi fejerverkai.

Nauji metai - Kaune

Komentuok: